Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

Jaki wpływ na samopoczucie może mieć dobre funkcjonowania czakr?

14.11. 2009: Jaki wpływ na samopoczucie może mieć dobre funkcjonowania czakr? Czakry to centra energetyczne w organizmie człowieka. Siedem głównych czakr związanych jest z najważniejszymi gruczołami wydzielania wewnętrznego.

Pierwsza znajduje się u jego podstawy, siódma na czubku głowy.

Blokada przepływu energii, a także przeładowanie może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, umysłu i ducha człowieka, może to tez przełożyć się na jego możliwości życiowe. Ważne jest harmonizowanie czakr, co pozwoli nam zachować równowagę, spokój wewnętrzny oraz zdrowie. Potrzebujemy utrzymywać czakry w czystości zabezpieczone przed negatywnymi wpływami a także na odpowiednim poziomie energetycznym.

Kiedy nie radzimy sobie problemami życiowymi, nie radzimy sobie z przetwarzaniem energii z tym związanej i magazynujemy powstałą w ten sposób negatywną energię w naszych ciałach subtelnych, szczególnie w czakrach,  te blokują się i zwalniają. Rezultatem jest fizyczna i/lub umysłowa i/lub emocjonalny problem i choroba. Gdy jedna czakra się przyblokuje to wpływa to na sąsiednie tworząc w nich stan przeładowania.

 

Niższe trzy czakry odpowiadają za fizyczne aspekty ciała, podczas gdy wyższe trzy za duchowe. Są one zharmonizowane poprzez czwarte centrum serca, inaczej 4-tą czakrę.

Poszczególne z 7 podstawowych czakr odpowiadają za konkretne dziedziny życia i zdrowia człowieka:

Czakra:

Dominujący kolor:

Umiejscowienie:

Odpowiedzialna za:

7. Korony

fioletowy

nad szczytem głowy

rozwój duchowy

6. Trzeciego Oka

indygo

czoło nad brwiami

intuicja oraz umysł logiczny, pamięć przeszłości