Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

Jak stać się Terapeutą Duchowego Uzdrawiania

Najbliższy kurs I stopnia Duchowego Uzdrawiania w Warszawie i przez zoom 18-19 maja 2024 r.

W 2007 roku w Polsce powstała organizacja Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli psdu.pl. Zapraszamy do korzystanie ze wsparcia uzdrowicieli oraz ze szkoleń jeżeli też chciałbyś zostać terapeutą duchowego uzdrawiania.

 Polskie Stowarzyszenie Duchowych nie jest związana z żadną konkretną religią, -ologią bądź -izmem, chociaż widzi źródło uzdrowienia jako Boskie, to szanuje prawo każdego człowieka do własnej interpretacji tego Źródła.

Słowo „duchowy” w nazwie odnosi się do duchowej wartości implikowanej w procesie uzdrawiania.

Członkowie PSDU przechodzą kursy i okres osobistego rozwoju, oraz są zobowiązani do przestrzegania Kodeksu Postępowania.

Jeżeli jesteś zainteresowany kursami i superwizjami przygotowującymi do  egzaminu Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli to  zadzwoń

tel. +48 607 387 737 albo wyślij e-mail do: biuro@uzdrawianie.com
TWÓJ ROZWÓJ NA DRODZE STAWANIA SIĘ PROFESJONALNYM TERAPEUTĄ UZDRAWIANIA

Po ukończeniu I stopnia kursu Duchowego Uzdrawiania możesz wstąpić do PSDU jako stażysta. Jeżeli jesteś na stażu to przez najbliższe dwa i kolejne lata twoja ścieżka będzie wymagała zaangażowania się w liczne z wymienionych poniżej rodzajów działań związanych z rozwojem:

W obszare Zawodowym / Profesjonalnym

 • Uczenie się wyczuwania i kierowania uzdrawiającą energią
 • Praktykowanie sesji uzdrawiania
 • Rozwijanie twojej świadomości i kompetencji jako uzdrowiciela
 • Utrzymywanie kontaktów z członkami społeczności grup Rozwoju Uzdrawiania
 • Branie udziału w kursach uzdrawiania i superwizjach
 • Uczęszczanie na wykłady i warsztaty na temat uzdrawiania
 • Inne szkolenia na temat relacji uzdrowiciel-pacjent
 • Udzielanie uzdrawiania w ośrodkach uzdrawiania czy na targach / konferencjach / festiwalach / kongresach
 • Czytanie książek poruszających tematykę Duchowego Uzdrawiania
 • Znajomość systemu wartości i zalecanych przez PSDU procedur/praktyk
 • Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy
 • Nabywanie umiejętności słuchania i doradzania / nabywanie profesjonalizmu w wysłuchiwaniu i prowadzeniu rozmowy z pacjentem  W obszarze Duchowym
 1. Rozwijanie twojej umiejętności do łączenia się z wyższymi przejawami / aspektami siebie, innych i Boga / Siły Wyższej

 2. Zdobywanie wiedzy o duchowych wartościach w twoich działaniach i twoich myślach

 3. Ugruntowanie twoich duchowych wartości w twoich działaniach i w twoich myślach

 4. Praktyka medytacji, udział w grupach rozwoju,

 5. Grupy duchowej świadomości

 6. Grupy duchowe / filozoficzne, kursy, spotkania, warsztaty i seminaria

 7. Zajęcia prowadzone przez mentora duchowego lub przewodnika; np. nauka duchowych analiz

 8. Wszelkie inne działania o charakterze rozwoju duchowego

 9. Działania prowadzone przez samego siebie, np. medytacja, wizualizacje mające na celu połączenie się z duchowymi poziomami

 10. Służenie innym

W obszarze Osobistym

 1. Rozwijanie twojej świadomości twojego wewnętrznego świata, twojej świadomości twoich myśli, uczuć i działań.

 2. Zgłębianie problemów osobistych i bezpośrednia praca nad nimi lub nad rozwiązaniem ich.

 3. Rozwijanie twojej umiejętności łączenia się z „Ja” własnej Duszy

 4. Warsztaty, kursy i grupy samoświadomości

 5. Działania prowadzone samego siebie np. wizualizacja wzrostu osobistego/osobistego uzdrawiania, osobisty dziennik, oryginalna intuicyjna twórczość (rysunki)

 6. Działania prowadzone przez mentora, np. terapia osobista, doradzanie, praca nad samoświadomością.

 7. Inne działania związane z samouzdrawianiem np. regularne otrzymywanie uzdrawiania, przeglądanie / rewidowanie przejawów / aspektów twojego życia.

A na jeszcze bardziej osobistym poziomie…

 1. Rozwój uzdrowiciela jest czymś znacznie więcej niż legitymowaniem się kilkoma udanymi uzdrowieniami. Tu chodzi o prawdziwy samorozwój, prawdziwą samoświadomość i prawdziwy wzrost duchowy.

 2. Nie spiesz się za bardzo. Najlepiej jest wtedy, kiedy duchowy rozwój przebiega w naturalnym tępie, bądź cierpliwy we wszystkich sprawach.

 3. Staraj się regularnie pracować z Pełnymi Członkami Uzdrowicielami PSDU, aby nabrać doświadczenia i pewności siebie i aby zadbać o własne beżpieczeństwo i dobro pacjenta.

 4. Rozwiń umiejętność komunikowania się z pacjentami na wszystkich poziomach

 5. Zdecydowanie poleca się , żeby oprócz pracy z praktykującym uzdrowicielem stażyści brali udział w pracach grupy rozwojowej dla stażystów

 6. Doceń czas stażu. Spożytkuj go we właściwy sposób. Jeśli to możliwe uczęszczaj na kursy, warsztaty i pokazy uzdrawiania. Praktykuj wszystko co tylko możesz. Praktykuj też  uzdrawianie na odległość.

Nabądź takie cechy jak: skromność, cierpliwość, współczucie, dystans, poczucie humoru. Nie osądzaj. Ucz się wyrażać miłość we wszystkim co robisz. Mów, myśl i działaj pozytywnie.

Stój mocno obiema nogami na ziemi / kieruj się w swoich działaniach zdrowym rozsądkiem – nadal musisz żyć ze swoją rodziną, kolegami i przyjaciółmi. Z chwilą kiedy zaczynasz rozwijać swoje zdolnościm uzdrawiania może okazać się, że rozwijasz się w innym tempie niż osoby wokół ciebie, co może wywołać u tych osób pewien dyskomfort / zakłopotanie. Jest to normalny objaw na ścieżce rozwoju duchowego. Nie narzucaj nikomu swoich poglądów na temat uzdrawiania, jeżeli osoba ta nie ma ochoty być do tych poglądów przekonywana.

Uzdrawianie nie jest tylko nakładaniem rąk w świętym miejscu, w którym uzdrawiasz. Jest również  sposobem życia. Jest to sposób w jaki rozmawiasz z ludźmi i w jaki na nich reagujesz. To pomocna dłoń, uśmiech i serce pełne dobrych chęci. Może to być słowo porady, ale także zdawanie sobie sprawy z tego kiedy zachować milczenie. Jest to czynienie najlepiej jak potrafisz wszystkiego, czego się podejmiesz / czego spróbujesz.

Miej otwarty umysł, przygotuj się na zmianę swoich poglądów w trakcie twojego rozwoju. W trakcie tego, kiedy będziesz się rozwijał i przyswajał sobie nowe idee i nową wiedzę zobaczysz sprawy w innym świetle. To, co jest prawdą dla ciebie dzisiaj, niekoniecznie musi być prawdą dla ciebie jutro. Wystrzegaj się zgłębiania zbyt wielu dróg wiodących do sławy. Możesz zapragnąć zgłębić inne komplementarne terapie; jeśli będziesz to robił, rób to z roztropnie. Nie skierowuj się na boczne tory od duchowego uzdrawiania, jeśli jest ono dla ciebie sednem.

Co prawda studia akademickie nie są konieczne dla twojego rozwoju jako uzdrowiciela, jednak uczestnictwo w kursach i wykładach każdej osobie poszerza naprawdę nasze zrozumienie natury zarówno fizycznej, jak i duchowej człowieka i procesu zdrowienia. Bez względu na wszystko musisz jednak mieć gruntowną znajomość kodeksu postępowania. Powinieneś także dosyć dobrze znać się na funkcjonowaniu narządów i znać ich położenie w naszym ciele.

Sam rozwiń nawyki zdrowotne i dbaj o higienę osobistą. Przejście na wegetarianizm nie jest warunkiem koniecznym, mimo że wielu uzdrowicieli dokonało takiego wyboru. Ważnym jest żeby się po prostu zdrowo odżywiać i łączyć to z odpowiednią ilością wysiłku fizycznego i odpoczynkiem. Oczywiście nadmierne palenie papierosów i nadużywanie alkoholu są jak najbardziej niewskazane.

Uwagi te to wskazówki dla stażystów, które pomogą  przygotować się do egzaminu oraz do  profesjonalnej praktyki.

Zastrzeżenie: Pomimo iż gdy wiele osób zgłosiło fizyczne i / lub emocjonalne korzyści z uczestnictwa w sesjach uzdrawiania, Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli ani jego członkowie nie mogą obiecać ani zagwarantować żadnego konkretnego rezultatu w zdrowieniu.

Informacje zawarte na tej stronie internetowej nie mają na celu zastąpienia leczenia ani alternatywy dla porady medycznej.
Czytelnicy czy korzystający z sesji duchowego uzdrawiania powinni skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek sugestii.

Disclaimer: Whilst many people have reported physical and/or emotional benefits from attending healing sessions, Polish Association of Spiritual Healers or it”s members cannot promise or guarantee any particular result.

The information provided on this website is not intended to be a substitute for medical treatment, nor as an alternative to medical advice. Readers are advised to consult a qualified health practitioner before adopting any of the suggestions.