Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

(NFSH) National Federation of Spiritual Healers

Tu znajdziesz uzdrowiciela PSDU przyjmującego najbliżej Ciebie

National Federation of Spiritual Healers w Wielkiej Brytanii obecnie The Healing Trust

NFSH, założona w 1954 przez Harrego Edwardsa, jest uznawana za ważną organizację duchowego uzdrawiania w Wielkiej Brytanii. Członkowie pracują indywidualnie oraz w Ośrodkach Uzdrawiania NFSH w całej Wielkiej Brytanii oraz na świecie.

NFSH nie jest związana z żadną konkretną religią, -ologią bądź -izmem. Chociaż widzi źródło uzdrowienia jako Boskie, to szanuje prawo każdego człowieka do własnej interpretacji tego Źródła.

Słowo „duchowy” w nazwie odnosi się do duchowej wartości implikowanej w procesie uzdrawiania.

Członkowie NFSH przechodzą kursy i okres osobistego rozwoju, oraz są zobowiązani do przestrzegania Kodeksu Postępowania. Są uprawnieni do praktykowania uzdrawiania w publicznej służbie zdrowia.

 W 2007 roku w Polsce powstała siostrzana organizacja Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli psdu.pl. Zapraszamy do korzystanie ze wsparcia uzdrowicieli oraz ze szkoleń jeżeli też chciałbyś zostać terapeutą duchowego uzdrawiania.

Polscy Uzdrowiciele z  egzaminatorami w Londynie 2003 r.

Jeżeli jesteś zainteresowany kursami i superwizjami przygotowującymi do  egzaminu Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli to  zadzwoń

tel. 607 387 737 albo wyślij e-mail do: biuro@uzdrawianie.com
TWÓJ ROZWÓJ JAKO UZDROWICIELA

Jeżeli jesteś na stażu to przez najbliższe dwa i kolejne lata twoja ścieżka będzie wymagała zaangażowania się w liczne z wymienionych poniżej rodzajów działań związanych z rozwojem:

Zawodowym/Profesjonalnym

 • Uczenie się wyczuwania i kierowania uzdrawiającymi energiami
 • Praktykowanie udzielania uzdrawiania
 • Rozwijanie twojej świadomości i kompetencji jako uzdrowiciela
 • Utrzymywanie kontaktów z członkami społeczności grup Rozwoju Uzdrawiania
 • Branie udziału w kursach szkoleniowych NFSH
 • Uczęszczanie na wykłady i warsztaty na temat uzdrawiania i energii uzdrawiających
 • Inne szkolenia na temat relacji uzdrowiciel-pacjent
 • Udzielanie uzdrawiania w ośrodkach uzdrawiania czy na pokazach
 • Czytanie książek poruszających tematykę Duchowego Uzdrawiania
 • Znajomość systemu wartości i zalecanych przez NFSH procedur/praktyk
 • Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy
 • Nabywanie umiejętności słuchania i doradzania/Nabywanie zręczności w wysłuchiwaniu i doradzaniu

Duchowym

 1. Rozwijanie twojej umiejętności do łączenia się z wyższymi przejawami/aspektami siebie, innych i Boga/Opatrzności

 2. Zdobywanie wiedzy o duchowych wartości w twoich działaniach i twoich myślach

 3. Ugruntowanie twoich duchowych wartości w twoich działaniach i w twoich myślach

 4. Praktyka medytacyjna, grupy odosobnień/wyciszeń (rekolekcyjne)

 5. Grupy duchowej świadomości

 6. Grupy duchowe/filozoficzne, kursy, spotkania, warsztaty i seminaria

 7. Zajęcia prowadzone przez mentora duchowego lub przewodnika; np. nauka duchowych analiz

 8. Wszelkie inne działania o charakterze rozwoju duchowego

 9. Działania prowadzone przez samego siebie, np. medytacja, wizualizacje mające na celu połączenie się z duchowymi poziomami

 10. Służenie innym

i Osobistym

 1. Rozwijanie twojej świadomości twojego wewnętrznego świata, twojej świadomości twoich myśli, uczuć i działań.

 2. Zgłębianie problemów osobistych i bezpośrednia praca nad nimi lub nad rozwiązaniem ich.

 3. Rozwijanie twojej umiejętności łączenia się z „Ja” własnej Duszy

 4. Warsztaty, kursy i grupy samoświadomości

 5. Działania prowadzone samego siebie np. wizualizacja wzrostu osobistego/osobistego uzdrawiania, osobisty dziennik, oryginalna intuicyjna twórczość (rysunki)

 6. Działania prowadzone przez mentora, np. terapia osobista, doradzanie, praca nad samoświadomością.

 7. Inne działania związane z samouzdrawianiem np. regularne otrzymywanie uzdrawiania, przeglądanie/rewidowanie przejawów/ aspektów twojego życia.

A na jeszcze bardziej osobistym poziomie…

 1. Rozwój uzdrowiciela jest czymś znacznie więcej niż legitymowaniem się kilkoma udanymi uzdrowieniami. Tu chodzi o prawdziwy samorozwój, prawdziwą samoświadomość i prawdziwy wzrost duchowy.

 2. Nie spiesz się za bardzo. Najlepiej jest wtedy, kiedy duchowy rozwój dokonuje się/ przebiega powoli. Miej cierpliwość do wszystkiego /bądź cierpliwy we wszystkich sprawach.

 3. Staraj się regularnie pracować z Pełnymi Członkami Uzdrowicielami aby nabrać doświadczenia i pewności siebie i aby zabezpieczyć swoje własne interesy i interesy pacjenta.

 4. Rozwiń umiejętność komunikowania się z pacjentami na wszystkich poziomach

 5. Zdecydowanie poleca się , żeby oprócz pracy z praktykującym uzdrowicielem stażyści brali udział w pracach grupy rozwojowej dla stażystów

 6. Doceń czas stażu. Spożytkuj go we właściwy sposób. Jeśli to możliwe uczęszczaj na kursy, warsztaty i pokazy uzdrawiania. Praktykuj wszystko co tylko możesz. Praktykuj uzdrawianie na odległość.

Nabądź takie cechy jak-skromność, cierpliwość, współczucie, dystans, poczucie humoru. Nie osądzaj. Ucz się wyrażać miłość we wszystkim co robisz. Mów, myśl i działaj pozytywnie.

Stój mocno obiema nogami na ziemi / kieruj się w swoich działaniach zdrowym rozsądkiem-nadal musisz żyć ze swoją rodziną, kolegami i przyjaciółmi. Z chwilą kiedy zaczynasz rozwijać swoje uzdrawianie może okazać się, że rozwijasz się w innym tempie niż osoby wokół ciebie, co może wywołać u tych osób pewien dyskomfort/zakłopotanie. Jest to normalne na ścieżce rozwoju duchowego. Nie narzucaj nikomu swoich poglądów na temat uzdrawiania, jeżeli osoba ta nie ma ochoty być do tych poglądów przekonywana.

Uzdrawianie nie jest tylko nakładaniem rąk w świętym miejscu, w którym uzdrawiasz. Jest to sposób życia. Jest to sposób w jaki rozmawiasz z ludźmi i w jaki na nich reagujesz. To pomocna dłoń, śmiech i uśmiech pełne dobrych chęci. Może to być słowo porady, ale także zdawanie sobie sprawy z tego kiedy zachować milczenie. Jest to robienie najlepiej jak potrafisz wszystkiego, czego się podejmiesz/czego spróbujesz.

Miej otwarty umysł (bądź otwarty na nowe propozycje), przygotuj się na zmianę swoich poglądów w trakcie twojego rozwoju. W trakcie tego, kiedy będziesz się rozwijał i przyswajał sobie nowe idee i nową wiedzę zobaczysz/będziesz widział sprawy w innym świetle. To, co jest prawdą dla ciebie dzisiaj, niekoniecznie musi być prawdą dla ciebie jutro. Wystrzegaj się zgłębiania zbyt wielu możliwości/dróg wiodących do sławy. Możesz zapragnąć zbadać/zgłębić inne komplementarne/wzajemnie uzupełniające się terapie; jeśli będziesz to robił, rób to z zastanowieniem/roztropnie. Nie skierowuj się na boczne tory od duchowego uzdrawiania, jeśli na nie kładziesz główny nacisk.

Co prawda studia akademickie nie są konieczne dla twojego rozwoju jako uzdrowiciela, jednak uczestnictwo w kursach i odczytach każdej osobie poszerza naprawdę nasze zrozumienie, natury zarówno fizycznej, jak i duchowej. Bez względu na wszystko musisz jednak mieć gruntowną znajomość kodeksu postępowania. Powinieneś także dosyć dobrze znać się na funkcjonowaniu narządów i znać ich położenie w naszym ciele.

Rozwiń nawyki zdrowotne i dbaj o higienę osobistą. Przejście na wegetarianizm nie jest warunkiem koniecznym, mimo że wielu uzdrowicieli dokonało takiego wyboru. Co jest ważne to, to żeby się po prostu zdrowo odżywiać i łączyć to z odpowiednią ilością wysiłku fizycznego i odpoczynkiem. Oczywiście nadmierne palenie papierosów i nadużywanie alkoholu są jak najbardziej niewskazane.

Uwagi te to wskazówki dla stażystów, które pomogą  przygotować się do egzaminu oraz do  profesjonalnej praktyki.

Pierwsze Egzaminy Polskich Uzdrowicieli w Brytyjskiej Federacji NFSH w Londynie

Polska Medycyna Komplementarna uzyskała potwierdzenie na arenie międzynarodowej. Stało się to za przyczyną Polskiej jedenastki Duchowych Uzdrowicieli, która po dwuletnim przygotowaniu udała się do Londynu, żeby zdawać egzaminy Brytyjskiej Federacji Duchowych Uzdrowicieli, a to dzięki Antoniemu Przechrzcie, który przez wiele lat z całym zaangażowaniem prowadzi w Polsce Kursy Duchowego Uzdrawiania. Spośród wielu absolwentów z Polski przygotowujących się do egzaminów zakwalifikowało się 11 osób, które pojechały wraz  ze mną do Londynu. Wyjazd został skoordynowany przez Instytut Wiedzy Waleologicznej. Jakkolwiek grupa przygotowywała się bardzo solidnie poprzez superwizje i własną praktykę, każdy z uczestników wyprawy miał dużo tremy, gdyż to pierwszy raz, wielka niewiadoma. Federacja zadbała o nas, oprócz ciepłych słów i dobrej uzdrowicielskiej energii był poczęstunek angielską herbatą, nawet osoby mówiące po polsku, żebyśmy się dobrze czuli. Wśród zdających znaleźli się: doktor medycyny (który już po wyjściu z promu udzielał pierwszej pomocy – o dziwo metodami komplementarnymi), psycholog, pracownicy naukowi, zielarka i biznesmen. Szeroka gama profesji, ale jedna misja: chęć wspomagania człowieka w jego sytuacji życiowej. Komisja, choć angielskojęzyczna była bardzo wrażliwa na  poprawność techniki i dostrojenie się do duchowej energii. Do oceny tych elementów niepotrzebna była znajomość angielskiego. Egzamin ustny był tłumaczony przez polskojęzycznych członków federacji i tu chciałem im podziękować za bezinteresowną pomoc. Komisja była zachwycona naszą znajomością Kodeksu postępowania, bhp i przepisów. Szef Komisji stwierdził, że wielu z naszych studentów prezentowało znajomość tematu na wyższym poziomi niż nasi Brytyjscy Koledzy. Stało się to z pewnością za sprawą częstych ćwiczeń ze zrozumienia zagadnień kodeksu, jakie przeprowadzałem na zajęciach i superwizjach. Jako pierwszy z egzaminu wyszedł Andrzej Maik, wzruszony z uśmiechem na twarzy, zadowolony.

Egzaminatorzy-doświadczeni członkowie  Brytyjskiej Federacji wyrażali się z uznaniem o  propagowaniu Duchowego Uzdrawiania jako  dziedziny terapeutycznej w Polsce i myślę, że w  tym akceptującym duchu z przyjemnością przyjechaliby w przyszłym roku do nas, aby ułatwić procedurę członkostwa wielu  absolwentom, którzy są w trakcie przygotowywania się do  egzaminów. Ukończenie kursu samo w sobie nie wystarczy do tego, żeby zdać egzaminy.  Potrzebna jest przynajmniej dwuletnia praktyka, historie choroby, a raczej wyleczeń, spotkania  ze sponsorami – osobami, które nadzorują rozwój uzdrowiciela i superwizje. Potrzebny był też  tutaj rozwój osobowości oraz duchowy rozwój. Na to wszystko egzaminatorzy zwracają uwagę. Wszyscy ze zdających poczuli się bardzo szczęśliwi, że za parę tygodni otrzymają dyplomy,  będą mogli nosić znaczki Federacji NFSH i już niezależnie praktykować. Jest to z pewnością  dla każdego z nich zaszczyt i ja im bardzo gratuluję, dziękuję im, że zechcieli zająć się taką  szlachetną dziedziną, która, chociaż wydaje się tak prosta, tak bardzo potrafi uzdrowić całego  człowieka. Zdane egzaminy to początek drogi rozwoju uzdrowiciela. Całe życie będzie  wyzwaniem, będzie wymagać rozwoju duchowego i szlachetności w zamian za głęboką  satysfakcję z efektywnego uzdrawiania, z bycia narzędziem w ręku Boskiej Mocy. Bez  Duchowego Rozwoju nie ma uzdrawiania i tak chciałbym życzyć nowym polskim członkom uzdrowicielom i tym podążającym ich śladami dużo sukcesów, Boskiego Światła i Prowadzenia w tej wspaniałej drodze życiowej, jaką jest Duchowe Uzdrawianie.

History of The NFSH

Spiritual Healing has been practised for many years by different groups and individuals throughout the UK. In the middle of the last century, in 1954 to be precise, there was created what has since become the UK’s largest professional Healing organisation, The Healing Trust. Coming originally into being as The National Federation of Spiritual Healers (NFSH), the organisation was founded on the initiative of one John Britnell. Nationally renowned Healer, Harry Edwards, was recorded as Member No 1 and the NFSH offices came to be based at his home at Burrows Lea, near Guildford. Harry Edwards was to remain President of NFSH until 1973.

A major turning point came for NFSH in 1960, when Chairman Gordon Turner persuaded the medical authorities to allow Spiritual Healers to give Healing in hospitals.

By 1974 the rapid growth of overseas membership inspired the NFSH President to create The World Federation of Healing. NFSH wanted to retain its national identity separately but readily sponsored WFH’s inaugural conference in London.

Until 1976 there had been 2 levels of NFSH membership: Class A (affiliated County based groups) and Class B (individual members registered with NFSH head office). When it was later decided to focus exclusively on individual membership, some of the Class A groups opted to remain intact and formed the The British Alliance of Healing Associations.

In 1982, the Confederation of Healing Organisations (CHO) was formed linking all the major Healing associations together, including the NFSH. CHO worked to establish Healing as a standard therapy within the NHS as well as private medicine. They introduced a nationally accepted Code of Conduct, a common Training Programme for all Healers, together with Insurance. CHO also contributed to the development and framing of Government policy, which now authorises doctors to delegate patient care to competent Healers, provided the doctor remains in charge.

Some of CHO’s largest membership organisations, including NFSH, left CHO and went on to work together to further develop standards; this led to the formation of UK Healers in 1999, the first internally regulated umbrella complementary therapy body of its kind.

Since 2008, UKH has been joined by the Healer Professionals Regulatory Working Group (HPRWG), which is about to produce Voluntary Self Regulation (VSR) Standards specifically designed for Healers wishing to work in statutory settings such as hospitals, hospices and surgeries. As a result, any Healer will be able to register from 2011 with the Department of Health approved Complementary and Natural Healthcare Council (CNHC), which is sponsored by the government and established to ensure the highest possible professional standards for the safety and protection of the public. NFSH, alongside the British Alliance of Healing Organisations (BAHA) has been able to contribute significant expertise towards the development of these standards.

It was in 2009 that NFSH decided to formally launch its new and memorable working name, something that would more effectively describe the focus of its activity and therefore achieve maximum public impact. However, to honour the organisation’s long history, the letters NFSH are preserved within the distinctive Healing Trust logo.

The introduction of the new working name was timed to coincide with the organisation’s move to its new home in Northampton. Thanks to a substantial legacy left by Scottish member Clark Findlay, together with a further significant anonymous donation, the charity was enabled to purchase its own Central Office. This now hosts a range of regional and national meetings, training courses and workshops as well as a Healing room where people are invited to experience Healing for themselves.

Disclaimer: Whilst many people have reported physical and/or emotional benefits from attending healing sessions, The Healing Trust cannot promise or guarantee any particular result.

The information provided on this website is not intended to be a substitute for medical treatment, nor as an alternative to medical advice. Readers are advised to consult a qualified health practitioner before adopting any of the suggestions.