Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

Jak osiągnąć szczęście? (artykuł Moniki Ramedy)

– artykuł Moniki Ramedy
ZAWSZE BĘDZIESZ MIAŁ PRZECIWNE WIATRY, JEŚLI NIE ZNASZ PORTU DO, KTÓREGO ZMIERZASZ
SENEKA

JAK OSIĄGNĄĆ SZCZĘŚCIE?

Być może nie ma gotowej recepty jak w zręczny i łatwy sposób polepszyć jakość swojego życia, jak być uszczęśliwionym w kilka minut bez wychodzenia z domu, bo aby osiągnąć stadium zadowolenia nieodzowna jest samorealizacja jednostki ludzkiej a to wymaga wiele pracy, zajmuje sporo czasu a i jeżeli brakuje nam wiedzy i doświadczenia działania podjęte w tym kierunku nie zawsze prowadzą do sukcesu. Dlaczego człowiekowi tak trudno zrealizować się w życiu? Bo skazany jest cały czas na podejmowanie różnorakich decyzji a dokonane przez niego wybory niosą za sobą konsekwencje, które musi ponieść, a nie zawsze wybiera należycie. Czego brakuje ludziom, aby mogli zawsze postępować słusznie, aby bezbłędnie trafiali w wyznaczone przez siebie cele, aby mogli bez przeszkód zrealizować swoje marzenia? Z pewnością jak mówi Antoni Przechrzta, potrzebują daru jasnowidzenia, czyli zdolności przewidywania przyszłości, bo nie wiedzą nic na pewno i dlatego często narażają się na konsekwencje nie trafionych decyzji. Nie można wiedzieć wszystkiego, ale można się wiele nauczyć i posiąść zdolność prognozowania wydarzeń mających mieć miejsce w przyszłości. Jak to zrobić?

Temat skierowałam do Antoniego Przechrzty – psychoterapeuty interakcji, nauczyciela uzdrawiania NFSH- największej federacji duchowych uzdrowicieli w Wielkiej Brytanii i na świecie. Pan Antoni prowadzi zajęcia zwane: WARSZTATAMI PEŁNEJ REALIZACJI SIEBIE, na których przekazuje swoim kursantom wiedzę o tym jak poprawić sobie jakość i efekty pracy, relacje interpersonalne oraz jakości życia. Warsztaty przeznaczone są dla personelu firm, bo każdemu pracodawcy zależy na zharmonizowanym i pełnym entuzjazmu do pracy personelu, na którym może polegać, i którego twórczy zapał może wykorzystać, aby rozwijać swą działalność. Nasuwa się z pewnością pytanie jak się ma działalność A. Przechrzty do tematu osiągnięcia szczęścia i do wspomnianego jasnowidzenia? Otóż związek jest większy niż mogłoby się wydawać. Celem ćwiczeń prowadzonych na warsztatach jest transformacja z osobowości bądź postawy bazowanej na strachu i obowiązku pracownika względem przełożonego i firmy do postawy pełnej odpowiedzialności, zaufania i dobrego samopoczucia: twórczej, pełnej realizacji siebie. Pan Antoni pomaga osiągnąć to stadium uczestnikom warsztatów poprzez przedstawienie technik relaksacyjnych, medytację i zapoznanie ich ze swoim prawdziwym ego, które według niego łączy się z duchową stroną jednostki. Zajęcia grupowe pomagają ludziom  otworzyć się, uczą ich wzajemnej współpracy i komunikacji  niezbędnej w życiu osobistym i zawodowym. A oto korzyści, jakie mogą przynieść warsztaty: Gdy uczestnik kursu prowadzonego przez pana Antoniego dotrze do swojego obszaru duchowości, będzie mógł dokonać wielu istotnych zmian na lepsze w swoim życiu, a dla firmy, w której pracuje, czy też będzie pracował, stanie się osobą niezastąpioną i zdobędzie sobie szacunek i zaufanie innych . Pozbędzie się konfliktów wewnętrznych i będzie emanować spokojem. Jeżeli zajdzie potrzeba – na przykład: gdy taka osoba znajdzie się na stanowisku menedżera firmy, będzie potrafiła wywiązać się ze swych obowiązków właściwie, bo posiądzie dar pożądany nade wszystko – zdolność przewidywania przyszłości. Jak to uczyni? Warsztaty u Antoniego Przechrzty pomagają ludziom otworzyć się na świat, dzięki wyniesionej z nich wiedzy człowiek wie jak korzystać ze swojej intuicji i naturalnego wyczucia potrafi swobodnie myśleć, medytować, kojarzyć fakty, relaksować się i odpoczywać w sytuacjach nadmiernego stresu oraz nie poświęcać życia osobistego na rzecz pracy.  Profesjonalista w swej branży oraz człowiek realizujący się w życiu prywatnym, robiąc bilans swojego życia nigdy nie znajdzie powodów do niezadowolenia.

Pan Przechrzta nie jest magikiem, który przy pomocy czarodziejskiej różdżki może rozwiązać wszystkie problemy ani też rozdawcą talentu, jakim jest jasnowidzenie. Jest raczej mentorem, czy też przewodnikiem wskazującym drogę jak osiągnąć szczęście. Wszystko jednak zależy od człowieka, od  jego stopnia zaangażowania, od tego jak mocno dąży do samorealizacji siebie.

Antoni Przechrzta jest osobą doświadczoną w uzdrawianiu i jako nauczyciel samorealizacji, bo praktykuje w wielu krajach (m. in. Wielka Brytania, USA, Niemcy) z ludźmi różnej narodowości (w Polsce działa około sześciu lat). Oprócz warsztatów samorealizacji prowadzonych w grupach, pan Antoni pomaga ludziom indywidualnie poprzez duchowe uzdrawianie jako nieinwazyjną (bez użycia leków) metodę terapeutyczną. Też mentorem dla wielu ludzi biznesu i tych, których życie trochę się skomplikowało. O tym jak skuteczne są jego działania można dowiedzieć się wchodząc na stronę internetową: www.uzdrawianie.com i zapoznać się z opiniami ludzi, którzy mieli sposobność się z nim spotkać. Antoni Przechrzta nie jest typowym psychoterapeutą, bo nie przypisuje człowiekowi, któremu ma pomóc ewentualnej choroby, lecz zawsze w relacji z pacjentami dopatruje się trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znaleźli. Taka postawa otwiera przed nim serca wielu ludzi, bo daje im odczuć, że nie są jedynie obiektami badań przewijającymi się przez gabinet lekarza i dostarczającymi mu nowych sensacji na temat psychiki ludzkiej, ale ludźmi, którzy czują, mają swoją osobowość i  duszę często zagubioną i samotną.

Zrozumienie i zwykła ludzka życzliwość jest bazą, punktem odniesienia w każdej relacji między ludźmi. Antoni Przechrzta uczy też jak być osobą otwartą, i z radością chwytać każdy dzień. Spotkanie z Antonim uzmysłowiło mi, że to, co w życiu pragnę realizować jest w moim zasięgu, mam już scenariusz do realizacji moich celów. Powrócę zatem do pytania, które zadałam na początku niniejszego artykułu: trzeba dowiedzieć: jakie kroki podjąć, aby osiągnąć szczęście a skorzystanie z porad doświadczonego mentora jakim jest Antoni może być odnalezieniem drogi do Własnego Portu.

MONIKA RAMENDA