Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

Główne przyczyny chorób artykuł Piotra Głowackiego 2011

Autor: Piotr Głowacki

Główne przyczyny chorób

Jedną z przyczyn powodujących choroby są atakujące nasz organizm pasożyty, bakterie i wirusy.  Inna, to grzyby i pleśnie, które powstają po zatruwaniu organizmu „cudownymi” antybiotykami serwowanymi nam od dzieciństwa do starości. Także rozwój przemysłowy na całym świecie powoduje odkładanie się w naszym organizmie chemicznych zanieczyszczeń.

Ale najważniejszą przyczyną powstawania chorób (ok. 60%) jest silne zakwaszenie organizmu. Myślę, że w tym momencie wielu czytelników będzie zaskoczonych, ponieważ medycyna niewiele mówi na ten temat i nie szuka tu przyczyny schorzenia. A prawda jest taka, że jeżeli nie będziemy leczyć przyczyn chorób, czyli właśnie wcześniej wspomnianego zakwaszenia, to wiele chorób będzie niedługo nazwanych przewlekłymi, a w następnej fazie nieuleczalnymi.

Również wszelkiego rodzaju nowotwory lubią środowisko kwaśne. Gdybyśmy odpowiednio wcześnie zadbali o odkwaszenie naszego organizmu, to moglibyśmy przestać myśleć o groźbie powstania raka. Inną korzyścią będzie powrót tak pożądanej przez nas energii życiowej. Właściwe PH oznacza więc siły witalne, ale także pomaga zrzucić zbędne kilogramy, pozbyć się z organizmu złogów kwasowych, które mają ostre krawędzie powodujące trapiące nas dolegliwości. Spożywając w nadmiarze pokarmy powodujące zakwaszenie, otwieramy drogę takim chorobom, jak grypa, przeziębienie czy choroby zakaźne. Duże ilości mięsa, nabiału, alkoholu, kawy czy słodyczy mogą wywoływać, osłabienie układu odpornościowego, candidę, infekcje wirusowe, przewlekłe zmęczenie, bóle mięśni i stawów, gościec, dnę moczanową, choroby pęcherza i nerek, łuszczycę, osteoporozę, łamliwość paznokci i włosów, brak koncentracji, otyłość,  cukrzycę, plamy na skórze. Nasz organizm stara się walczyć z zakwaszeniem, wydalając złogi razem z moczem, poprzez skórę czy wydychane powietrze. Ale to wszystko za mało, ponieważ my codziennie zatruwamy go wciąż od nowa np. jedząc chleb, który jest produkowany z dużą ilością chemicznych spulchniaczy i konserwantów. Nasze dzieci zamiast zdrowej wody piją kolorowe ulepki cukrowe składające się z samych sztucznych składników. Do wędlin wstrzykiwane są przeróżne szkodliwe dodatki polepszające ich smak oraz zwiększające ich wagę.

Ponieważ spożywamy dużo produktów, które są silnie kwasotwórcze, nasz organizm zmuszony jest do pobierania niezbędnego wapnia z naszych kości, np. z kręgosłupa, aby nie dopuścić do obniżenia PH naszej krwi i usunąć zagrożenia dla naszego życia.

Natomiast, aby być zdrowym, nasza krew i komórki muszą mieć odczyn lekko zasadowy – nie mniej niż 7,3 PH.  Nawet niewielkie odchylenie w kierunku kwasowości może spowodować śmierć organizmu. Piszę o tym, nie aby straszyć, ale aby zmusić ludzi do myślenia i przerwać wyniszczanie naszych organizmów. Tych, którzy nabawili się już osteoporozy, pragnę pocieszyć, że zawsze jest szansa na odbudowę naszych kości.

Często z ust lekarzy słyszymy, że krew jest cenna.

Ale również nasz Stwórca mówi o krwi, że jest ona w jego oczach cenna i jest życiem (Księga Kapłańska 17:11). Dzięki tej wypowiedzi przytoczonej z Biblii lepiej zrozumiemy, dlaczego nasz organizm za wszelką cenę broni się przed zakwaszeniem, a szczególnie przed zakwaszeniem krwi, która jest źródłem życia.

 Piotr Głowacki

Jeżeli chciałbyś nabyć niezwykłą książkę Piotra Głowackiego z wieloma skutecznymi recepturami, to napisz do nas (biuro@uzdrawianie.com) – skontaktujemy Cię z autorem.