Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

Strategie Samouzdrawiania

Strategie Samouzdrawiania – Antoni Przechrzta, „Zdrowie bez leków” (9/2018)

Czy można uzdrowić siebie? Jak można samemu sobie pomóc w utrzymaniu zdrowia?

W poprzednim wydaniu „Zdrowia bez leków” opisywałem na czym polega duchowe uzdrawianie.

W tym o jednej z form duchowego uzdrawiania  jakim jest samo-uzdrawianie.

Samo-uzdrawiania to proces uruchomienie własnego potencjału sił życiowych tak, aby można było sobie poradzić z choroba bądź trudną sytuacją. Jest bezpłatne.

Samo-uzdrawianie jest pomocne w zdrowieniu z wielu dolegliwości fizycznych, psychicznych i emocjonalnych  jeżeli stosowane regularnie przez jakiś czas np. w przypadku chronicznego zmęczenia, migren, stanów reumatycznych, astmy, stresu, stanów niskiej odporności, bezsenności, problemów z tarczycą , chorób żołądkowych i wielu innych, może też być wsparciem dla chorujących na nowotwory.

Najlepiej było by korzystać z sesji duchowego uzdrawiania albo samouzdrawiania nim choroba rozwinie się do takiego stadium, iż potrzebna będzie interwencja lekarza. Powinniśmy dbać o dobrostan psychofizyczny, więc nim się rozchorujemy możemy samemu sobie zrobić sesję uzdrawiania, co nie wyklucza celowości  również skorzystania z kontaktu bezpośredniego z uzdrowicielem.

Samouzdrawianie  polega na takim zestrojenie siebie z naszą duchową sferą, aby mogła ona wpłynąć korzystnie na ciało i  emocje. Podczas sesji czerpiemy siłę życiową ze Źródła, będąc połączonym z Boską obecnością. Tak jak w uzdrawianiu drugiej osoby, tak w samo-uzdrawianiu istotnym elementem jest wzięcie pod uwagę sytuacji życiowej oraz kontekstu objawów, które mogą być wyrazem  oddziaływania psychosomatycznego.

Dr Ian Pert – odkrywczyni neuropeptydów – oszacowała, iż około 80% chorób ma swoje podłoże w umyśle, dlatego też w umyśle drzemie ogromny potencjał. Badania wykazały, że komórki posiadają świadomość, która odpowiada myślom. Ta ważna właściwość jest wykorzystywana w wizualizacji ukierunkowanej na samo-uzdrawianie poprzez napełnienie się pożądanym stanem umysłu.

Trudno byłoby zmobilizować się do sesji uzdrawiania siebie osobom, które są bardzo chore, zmęczone i załamane, dlatego pożytecznym było by skorzystanie  na początku z sesji uzdrawiania u uzdrowiciela, który z pewnością pomógłby nawiązać kontakt ze sobą, uwolnić pewne sytuacje eskalujące chorobę, aby móc później wspomagać się też samemu. Taka sesja może mieć miejsce w gabinecie albo przez telefon.

Prosty sposób, aby zainicjować proces samo-uzdrawiania:

włącz spokojną muzykę

usiądź wygodnie

ułóż swoje stopy na podłodze

zamknij oczy

porozciągaj się

relaksuj wszystkie części ciała poczynając od stóp, poprzez podudzia, uda, pośladki, brzuch, klatkę piersiową, ramiona, ręce, szyję, twarz

skup swoją uwagę na oddechu najpierw do brzucha i klatki piersiowej

wraz z oddechem wyobraź sobie iż wdychasz siłę życiową, miłość, wszystko co dobre

otwórz się na połączenie z Siłą Wyższą – Bogiem jakkolwiek go pojmujesz

wdychaj Boskie Światło

napełniając się tym, co pozytywne

poproś we wnętrzu swojego serca o uzdrowienie tego co potrzebuje w tobie i twojej sytuacji życiowej uzdrowienia

wyobraź sobie, że wydychając uwalniasz się od tego, co nie służy

Elementem towarzyszącym samo-uzdrawianiu będzie wejście w stan głębokiej relaksacji i medytacji. Poczujesz się pewnie trochę senny, więc ziewaj jeżeli będziesz mieć taką potrzebę. Jeżeli poczujesz trochę więcej rozluźnienia, oddychaj głębiej, napełniając się tym co nowe, radosne i uzdrawiające.

Możesz sobie wyobrazić, że przez szczyt głowy napełniasz się Boską Obecnością, siłą życiową, która najpierw dociera do głowy, relaksując  ją i później po kolei poprzez szyję do klatki piersiowej i kolejnymi oddechami do brzucha, podstawy kręgosłupa oraz nóg. Jeżeli to światło, które wizualizujesz dotrze do stóp postaraj się odczuć łączność z ziemią.

Pobądź w takim stanie zestrojenia się.

Twój mózg wchodzi w częstotliwość alfa i przy wyrażonej intencji kieruje procesami regeneracji otrzymując uzdrowienie ze sfery duchowej, które w tym stanie będzie docierać tam, gdzie jest potrzebne .

Na koniec powoli bierz coraz do głębszy oddech, porozciągaj się, poziewaj i powróć do mocnego kontaktu ze swoim ciałem

Być może do trwalszego wyzdrowienia potrzebne będzie wybaczenie, też sobie, przyjęcie konstruktywnego i bardziej duchowego podejścia do życia.

Ile powinna trwać taka sesja samouzdrawiania?

Myślę , że pomiędzy kwadransem a 1/2 godziny.

Elementem towarzyszącym zestrajania się z uzdrawiającą siłą jest  możliwość wsłuchiwania się w intuicję, która podpowiada jakie kroki podjąć, aby powrócić do zdrowia i równowagi.

Dla leniwych płyta CD : medytacja uzdrowienia:

dla tych, którym trudno się zmobilizować do zastosowania prostej techniki samouzdrawiania, bo może czują się zbyt chorzy stworzyłem płytę CD z wizualizacją tego procesu, więc wystarczy ją tylko włączyć, usiąść wygodnie bądź położyć się i poddać się relaksacji, oddechowi i wizualizacji. Wiele osób donosi, iż wielokrotne wysłuchanie tej wizualizacji polepszyło samopoczucie i przyczyniło się do powrotu do zdrowia. Taką medytację można sobie też odsłuchać (na słuchawkach) leżąc w szpitalu. Wiele osób w trakcie tej medytacji zasypia i odczuwa dużo spokoju. Wiele osób donosi jak po słuchaniu tej medytacji poprawia się nastrój, zasób sił życiowych, wyniki badań lekarskich. Jedna z osób regularnie słuchała tej medytacji i równocześnie obserwowała zmniejszanie się guzów piersi, co zostało potwierdzone przez lekarzy i prześwietlenie  i nie potrzebowała już stosować innej formy leczenia.

Czy nie dobrze by było, aby takie metody samopomocy pokazywane były np. w poczekalniach  przychodni zdrowia oraz w szpitalach?

Terapia duchowego uzdrawiania wspomaga człowieka w regeneracji zdrowia na wszystkich poziomach. Polega na przekazywaniu siły życiowej i wsparciu psychologicznym, aby uruchomić własne zasoby do poradzenia sobie z chorobą, zranieniem czy trudną sytuacją życiową. Badania naukowe i praktyka potwierdzają skuteczność tej formy terapii.

W powrocie do dobrego samopoczucia i zdrowia koniecznym też jest zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie się i dobre funkcjonowanie w każdym obszarze.

Propozycja samo-uzdrawiania nie jest alternatywą do medycyny głównego nurtu, ale jej dopełnieniem. W przypadku choroby należy konsultować się z lekarzem, szczególnie jeżeli bierzesz leki a ze względu na poprawę zdrowia myślisz o ich odstawieniu.

Nie możemy jednak zapominać, że to my sami przede wszystkimi jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie.

Antoni Przechrzta

Antoni Przechrzta jest uzdrowicielem i nauczycielem uzdrawiania akredytowanym przez NFSH The Healing Trust Wielka Brytania a także prowadzi Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli PSDU i Instytut Realizacji Siebie. Aktywnie działa w celu włączenia medycyny komplementarnej przyjaznej pacjentowi do publicznej służby zdrowia.