Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

Strategia walki z rakiem – fikcja, skok na kasę czy świadoma depopulacja?

Bardzo ważne: komentarze i petycja w sprawie „Strategii walki z rakiem 2015-2024”.

Propozycje są zatrważające i z pewnością nie pomogą się wyleczyć z nowotworów, ale będa kosztować i dadzą zarobić co niektórym.

Polecam komentarz do Strategii walki z rakiem 2015-2024

http://citizengo.org/pl/signit/7336/view%20

http://www.youtube.com/watch?v=5FsVZvcJ2QE&app=desktop

Wywiad z Jarosławem Kasprzakiem a dotyczącym Strategii Walki z Rakiem 2015 – 2024

Bardzo ważne: komentarze i petycja w sprawie „Strategii walki z rakiem 2015-2024”.

Propozycje są zatrważające i z pewnością nie pomogą się wyleczyć z nowotworów, ale będa kosztować i dadzą zarobić co niektórym.

Polecam komentarz do Strategii walki z rakiem 2015-2024

http://citizengo.org/pl/signit/7336/view%20

http://www.youtube.com/watch?v=5FsVZvcJ2QE&app=desktop

Wywiad z Jarosławem Kasprzakiem a dotyczącym Strategii Walki z Rakiem 2015 – 2024

Co gorsze: rak czy służba zdrowia? Radio Tok Fm Studio Tok

Brałem udział w dyskusji w  teatrze Studio, gdzie w ramach radiowego cyklu Studio Tok odbyła się na żywo debata pod hasłem „Co gorsze? Rak czy służba zdrowia?” dotycząca diagnozowania i leczenia raka i sposobów na usprawnienie systemu onkologicznego w Polsce. Dyskusja miała ocenić jaki jest w Polsce stan onkologii w Polsce. W tym programie też odniesiono się do założeń Strategii Walki z Rakiem 2015-2024, jako że jedna z osób biorących udział w debacie to  Wiceminister Zdrowia odpowiedzialny za tę strategię Piotr Warczyński.

Dlaczego służba zdrowia tylko liczy (pieniądze), a nie leczy? Dlaczego boimy się raka bardziej, niż inne europejskie narody? Czy w Polsce mamy sprawny system leczenia onkologicznego?

Debatę poprowadziła redaktor Joanna Solska.

Wśród gości byli m.in.również szef Warszawskiego Centrum Onkologii prof. Krzysztof Warzocha, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Krawczyk, a także przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji reprezentujących pacjentów c http://fbs-soft.de/nl-lng/altilev/index.html horych na raka oraz Wicemarszałek Sejmu RP Wanda Nowicka.

Wg Marszałek Wandy Nowickiej Ministerstwo Zdrowia nie ma wizji poprawy tragicznej sytuacji służby zdrowia w Polsce.

Tu można wysłuchać debaty: http://audycje.tokfm.pl/audycja/122

A moja wypowiedź zaczyna się od 36 minuty i 55 sekundy.

Udało mi się zabrać głos w dyskusji – wprawdzie dopiero na samym końcu, po aktywnym domaganiu się głosu.  Zbyt długo w stosunku do innych dyskutantów nie mogłem mówić, gdyż mi przerywano, miałem odczucie jakby grupy interesów włączając stowarzyszenia pacjencie nie chciały pozwolić mi na mówienie. Pani zagłuszająca mnie najpierw mówiła, że to jej siostra ma raka, ale podczas mojej wypowiedzi mówiła, że to ona ma raka i że to ona ma prawo  się wypowiedzieć, więc nie mogłem sie zorientować, kto na prawdę chorował.

W mojej wypowiedzi odniosłem się do badań naukowych w Wielkiej Brytanii z lat siedemdziesiątych potwierdzających, że nie ma różnicy w jakości życia i długości życia pomiędzy pacjentami, którzy otrzymali chemioterapię i tymi, którzy nie otrzymali (British Medical Journal). Zwróciłem uwagę na to, że ten zwariowany przestarzały paradygmat, że do raka powinno się jak to powiedział szef Polskiej Unii Onkologii „mieć podejście holistycznie tzn. chemia, chirurgia i radioterapia razem wzięte” – co dla mnie jest świętokradczą manipulacją i bezpodstawny przywłaszczeniem znaczenia słowa „holistyczny”. Powiedziałem, że leczenie nowotworów powinno się zaczynać w przedszkolach od zdrowego żywienia, od profilaktyki, że potrzeba zobaczyć całego człowieka, z jego emocjami, z jego sferą duchową, że w w Polsce ogranicza się dostęp do medycyny komplementarnej w stosunku do tego co było 10 lat temu, że dyskryminuje się ją a np. w Wielkiej Brytanii, gdzie wykładałem duchowe uzdrawianie dla studentów medycyny Royal London Hospital, coraz to w szerszym zakresie medycynę komplementarną się stosuje i efekty są bardzo zadawalające, przypomniałem, że terapie stosowane obecnie w onkologii (jedynie słuszne) są nieskuteczne, bo co roku rozchorowuje się około 100 tys. osób i 100 tys umiera, a kosztuje nas ten biznes 6 miliardów zł rocznie – niezła kasa.

Po zakończonej dyskusji w kuluarach oczywiście porozmawiałem z uczestnikami dyskusji: rektorowi Uniwersytetu Medycznego w Warszawie prof. Markowi Krawczykowi zaproponowałem wykład w jego uczelni o duchowym uzdrawianiu jako metodzie terapeutycznej.Minister Zdrowia Piotr Warczyński na moją propozycję obiecał, że jeden z vice ministrów odezwie się do mnie w sprawie omówienia możliwości zastosowania duchowego uzdrawiani w służbie zdrowia, czego też nie nie uczyniono. Wicemarszałek Sejmu była bardzo miła dla mnie podczas dyskusji do momentu, kiedy to nie powiedziałem, że obecna forma leczenia nowotworów – chemia – jest bardzo wątpliwa. Wtedy orzekła, że raczej nie będzie miała czasu na spotkanie ze mną. Po programie rozmawiałem również z prezesem stowarzyszenia pacjentów onkologicznych, proponując mu holistyczne podejście do leczenia nowotworów, ale nie był zainteresowany. Wręczyłem mu więc mój referat o możliwości wprowadzenia duchowego uzdrawiania do publicznej służby zdrowia ale się nie odezwał. I tak uważam za sukces, że się udało mi się wypowiedzieć na antenie, jednak tragicznym jest, że nikt z zarządzających polską  onkologią nie odniósł się merytorycznie, tylko podtrzymywali zawzięcie swój model leczenia, chociaż można by wyliczyć około 200 procedur leczniczych medycyny komplementarnej i alternatywnej, które jeżeli odpowiednio zastosowane, to mogłyby mieć skuteczność nawet do 90 % a nie 3 % jak to w urzędowej medycynie bywa i kosztowałyby frakcję tego, co kosztuje urzędowa onkologia.

Z pozdrowieniami, Antoni Przechrzta