Instytut Realizacji Siebie

Antoni Przechrzta – Uzdrowiciel | Nauczyciel +48 607 387 737

Boże Narodzenie w świetle po post-modernistycznej rzeczywistości

Co roku wczuwam się w treść i znaczenie życzeń otrzymywanych w wiadomościach sms i e-mailach z okazji Bożego Narodzenia, aby odnaleźć w nich dla mnie przesłanie. Mimo, że cieszę się, iż wiele osób o mnie pamięta, to trudno jest mi z życzeń wyłuskać istotę  – „co autor miał na myśli”.

Życzenie to wg Wikipedii: stan świadomości, odczuwany gdy przyszły, potencjalny stan rzeczy postrzegany jest jako bardziej korzystny (dla realizacji jakiegoś celu) niż stan obecny i istnieje subiektywne poczucie szansy osiągnięcia tego stanu.”

Czego zatem życzyć w  Boże Narodzenie, by życzenia nie przetworzyły się w pustą grę słów? Jak skonstruować smsa, żeby dotarł do serca i był wsparciem? Być może sms o treści: Kocham Cię, wierzę w Ciebie, bądź szczęśliwy, wybaczam, proszę o wybaczenie, niech się dzieje to, co dobre dla Ciebie byłby wystarczający. A gdyby w czasie pisania smsa autor wczuł się głęboko i poprosił Boga o przymnożenie pomyślności  dla osoby, do której życzenie jest kierowane to z pewnością spełniłby swoją rolę. Każdego z nas stać na jednorodną intencję popartą prośbą do Siły Wyższej. Takie działanie to uzdrawianie na odległość.

Czasem parę prostych i szczerych słów od serca do serca, z duszy do duszy jest ogromnym wsparciem, więc nie ma potrzeby powielania tego, co przychodzi z wirtualnej przestrzeni.

Spotkania wigilijne są bardzo ważne, chociaż  wielu z nas  chciałoby uciec, „odciąć się” od najbliższych, nie rozwiązując czasem bolesnych zagadnień w rodzinie i mieć „święty spokój”, ale nie ma gdzie uciec.

Współczesna praktyka terapeutyczna dowodzi, że człowiek potrzebuje uzdrowić relacje międzypokoleniowe z przodkami i rodziną, a wigilia Bożego Narodzenia może być ku temu dobrą okazją, aby zrobić jeden mały krok.

Jeżeli chodzi o duszę człowieka, to dostrojenie się do Boskiej obecności daje wytchnienie. Dusza potrzebuje oczyszczenia, poczucia niewinności wewnętrznej a religijna tradycja i praktyka Chrześcijańska Bożego Narodzenia może nam w tym pomóc.

Większość ludzi w tym kraju, gdy  nie idzie do pracy zaczyna wsłuchiwać się w swój może na początku wyobcowany i denerwujący głos duszy, ale wsłuchując się w jej głos  stopniowo odpuszcza nasza upartość, zawziętość, walka o wyniki i odbudowujemy wewnętrzną moc, zarysowuje się prawdziwy sens życia.

Do Boskiej obecności Jezusa można się dostroić, to dostrojenie nie  jest tylko dostępne mistykom. Tej obecności towarzyszy delikatna wibracja miłości, która nas uzdrawia tak, że promieniujemy również Boskością do innych.

I jeszcze jedna, może trochę wstydliwa sprawa: pomyślałeś ile osób wykluczyłeś w tym roku, ile w ogóle wykluczyłeś i przez ile osób zostałeś Ty wykluczony?

Każde włączenie i uzdrowienie relacji to jedno Boże Narodzenie w sercu i możliwościach życiowych.

Życzę Tobie jak i życzę sobie, abyśmy odnaleźli każdy z nas swoje a może  i w pewnej przestrzeni wspólne Boże Narodzenie.

Końca świata nie było w zeszłym roku, ale może dzisiaj jest jego początek?

Kaufen Alpuric (Zyloprim) Online ohne rezept lass=”ecxmsonormal”>Antoni Przechrzta,  Boże Narodzenie 2013